1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Marcin J

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6193

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-02-02, 20:52   Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Caro

Co u Was?

Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Marcin J

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6193

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-01-27, 11:14   Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Caro napisał/a:
Wczoraj pojawiła się propozycja, aby mama poszła do Hospicjum Stacjonarnego


To juz indywidualna decyzja czy Mama chce tam isc?

Chory najlepiej czuje sie w swojich "czterech scianach" ale tu musicie wybrac ze wzgledu bezpieczenstwa.

Z tego co wiem Tobie przysluguje 14 dni opieki nad Mama, ale to musisz sprawdzic.
W tej chwili najwaziejsze jest aby Mama godnie odchodzila z tego swiata, a zapomnienie dawki leku moze spowodowac bol.

Ciezka jest decyzja pomiedzy HD a HS, ja tez sie zastanawialem, dzis uwazam ze byl to dobry wybor ale tylko dlatego ze szybko sie potoczylo.

Musisz porozmawiac z bliskimi, to powinna byc Wasza decyzja, takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam Serdecznie
  Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Marcin J

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6193

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-01-26, 13:18   Temat: Leczenie, czy już tylko oczekiwanie?
Caro,

Witaj na forum.

Zapewne lekarz widzac Mame stwierdzil ze podanie chemi spowoduje wiecej zlego niz dobrego, ze zgonem wlacznie.

Sam piszesz ze Mama bardzo slaba, nie ma sensu ciagac ja po osrodkach, Mama niech teraz zyje dniem, ma ochote na cos to zrobcie wszystko aby to otrzymala.

Bardzo dobrze ze macie opieke w postaci HD, to bardzo dobrzy ludzie.
Czy u Mamy bol zostal opanowany?

Widziesz, po tych lekach p. bolowych dosc czesto ludzie "odplywaja" i sa senni, ale chyba lepiej stracic swiadomosc niz cierpiec z bolu, najwazniejsze aby Mama nie cierpiala.

Niestety jezeli tak wyglada sytuacja jak ja opisalesc, to Mama jest leczona objawowo, glownie p.bolowo i tym zajmuje sie HD. Sprawia ze ludzie po zakonczeniu leczenia paliatywnego odchodzili z godnoscia.

Przykro ze nie mozna nic wiecej zrobic dla Mamy, ale po co przedluzac cierpienie, badz na sile wzmacniac Mame aby choroba sie rozwinela i dala wiecej dolegliwosci.

W tej chwili postawiono na jakosc a nie dlugosc zycia.

Zycze sily i pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group